Boys Basketball

2018 – 2019 Season

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
5TH GRADE DIVISION TEAMS
1. CK WHITE
2. ST. DANIEL BLUE
3.ST. CATHERINE BLACK
4. ST. MICHAEL WHITE
5. ST. GERALD
6. CK MAROON
7. ST. CATHERINE RED
8. ST. DANIEL GOLD
9. ST. JOHN FISHER WHITE
10. ST. MICHAEL BLUE
11. NOONAN ACADEMY
12. ST. DAMIAN BLUE
13. ST. ALEXANDER
14. ST. MICHAEL SILVER
15. ST. DAMIAN GOLD
16. ST. JOHN FISHER BLUE
17. ST. PATRICIA

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
6TH GRADE "RED" DIVISION TEAMS
1.CHRIST THE KING
2.ST. MICHAEL BLUE
3. ST. CATHERINE
4. NOONAN ACADEMY
5. ST. JOHN FISHER
6.ST. GERALD
7. MOST HOLY REDEEMER
8. ST. CAJETAN
9. ST. BARNABAS
10. ST. DANIEL BLUE
11. ST. CHRISTINA
12. ST. GERMAINE
13. ST. ALEXANDER
14.ST. LINUS

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
6TH GRADE "WHITE" DIVISION TEAMS
1.ST. CATHERINE RED
2.CHRIST THE KING
3. ST. JOHN FISHER WHITE
4.ST. BARNABAS
5. ST. CATHERINE WHITE
6. QUEEN OF MARTYRS
7. ST. CAJETAN
8. ST. DANIEL GOLD
9.ST. DAMIAN
10.ST. PATRICIA
11. ST. MICHAEL WHITE
12. ST. JOHN FISHER BLUE
13. ST. MICHAEL SILVER
14. MOST HOLY REDEEMER
15.ST. ALEXANDER WHITE
16. ANNUNCIATA

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
7TH GRADE "RED" DIVISION TEAMS
1.CHRIST THE KING
2. ST. JOHN FISHER
3. ST. MICHAEL
4. ST. BARNABAS
5. ST. CATHERINE
6. MOST HOLY REDEEMER
7. ST. ALEXANDER
8. ST. CHRISTINA
PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19
7TH GRADE "BLUE" DIVISION TEAMS
1. QUEEN OF MARTYRS
2. ST. GERMAINE
3. ST. LINUS
4.ST. CAJETAN
5.ST. GERALD
6. ST. DANIEL
7.NOONAN ACADEMY
8. ST. DAMIAN

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
7TH GRADE "WHITE" DIVISION TEAMS
1. ST. MICHAEL WHITE
2.ANNUNCIATA
3. ST. PATRICIA
4.ST. BARNABAS
5.ST. JOHN FISHER BLUE
6.ST. CATHERINE
7. ST. CHRISTOPHER
8. ST. JOHN FISHER WHITE
9. ST. ALEXANDER GREEN
10. ST. GERALD
11.MOST HOLY REDEEMER
12. ST. DANIEL GOLD
13.QUEEN OF MARTYRS
14. CHRIST THE KING
15.ST. CAJETAN

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
8TH GRADE "RED" DIVISION TEAMS
1.CHRIST THE KING
2.ST. CATHERINE
3. ST. CAJETAN
4. MOST HOLY REDEEMER
5.ST. MICHAEL
6. QUEEN OF MARTYRS
7.ST. GERMAINE
8. ST. BARNABAS
9. ST. DANIEL
10.ST. LINUS
11.ST. JOHN FISHER
12.ST. CHRISTINA

PLAYOFF SEED
(Updated 02/16/19)
8TH GRADE "WHITE" DIVISION TEAMS
1. ST. BEDE
2.ST. CHRISTOPHER
3. NOONAN ACADEMY
4. ST. ALEXANDER
5. CHRIST THE KING
6. MHR WHITE
7.ST. PATRICIA
8. MHR RED
9. QUEEN OF MARTYRS
10. ST. GERALD
11.ST. MICHAEL WHITE
12. ST. DAMIAN
13.ST. CATHERINE WHITE
14. ST. CATHERINE RED
15. ST. DANIEL GOLD
16. ST. LINUS
17. ST. CAJETAN
18. ST. BARNABAS
19. ST. GERMAINE
20. ST. CHRISTINA
21. ST. MARY STAR OF THE SEA
22.ANNUNCIATA
23.ST. JOHN FISHER WHITE
24.ST. JOHN FISHER BLUE